Manuál pro rodiče

Naposledy upraveno:

Manuál Levitia pro rodiče (verze 12.05.2023)

Pěkný den!

Držíte v ruce manuál k aplikaci Levitio, která významným způsobem ulehčuje vedoucím/trenérům administrativu, plánování a komunikaci v oddíle. A to znamená více času pro vaše děti a tím pádem kvalitnější a propracovanější program na schůzkách, výpravách a trénincích.

Levitio ale také zajistí, že vy – rodiče – budete vědět, že je o vaše děti dobře postaráno. V čem je aplikace zajímavá pro vás?

Lukáš Haraga & Ondřej Běnek, zakladatelé Levitia

PS. Do budoucna plánujeme vytvořit přímý přístup do Levitia i pro vás. Díky toho budete moct vidět docházku i všechny informace o vašem dítěti, aktualizovat je nebo komunikovat s dalšími rodiči a s vedením oddílu.

PS2. Zobrazené postupy a obrázky nemusí být přesné. Záleží na daném nastavení oddílu (nemusí používat např. mapy/QR platby) i na dalším vývoji aplikace.

1) Přijímání e-mailů z oddílu

Z oddílu vám budou chodit různé důležité informace. Vždy uvidíte jméno vedoucí/ho, který zprávu odeslal. Bude se jednat především o:

  • Zprávy organizačního charakteru
  • Nahlášení a omluvení účasti z akce (kapitola 4)
  • Prosba o hlasování (kapitola 5)
  • Prosba o zpětnou vazbu z výpravy (kapitola 5)

Pokud na zprávu odpovíte, přijde na oddílový e-mail, který si vedoucí nastavili. Jen prosím zadávejte vždy jen ODPOVĚDĚŤ, NIKDY NEZÁDAVEJTE Odpovědět všem. Děkujeme.

2) Google kalendář

Všechny schůzky a výpravy (podle nastavení daného oddílu) včetně informací (sraz, cena, s sebou,…) se automaticky synchronizují z Levitia do Google kalendáře. Pokud jej má oddíl na webových stránkách, uvidíte na nich vždy aktuální plán akcí, abyste mohli efektivně plánovat volný čas vašich dětí i čas s rodinou.

Kalendář skautského oddílu z Chomutova na webu, který je synchronizovaný s Levitiem, vždy aktuální.

3) Levitio portál pro členy a rodiče

Proklikem z libovolné pozvánky na schůzku/výpravu se zeleným tlačítkem „Přihlásit či omluvit na jinou událost dostanete do Levitio Portálu pro rodiče a členy (vedoucí vám také mohou poslat zprávu přímo odkazující na portál).

Zde vidíte seznam všech svých dětí a naplánované události oddílu na jeden měsíc dopředu. Každou akci si můžete rozkliknout a provádět standardní úkony:

  1. Omluvit/přihlásit děti z akce
  2. Získat informace o akci
  3. Zaplatit akci QR platbou (pokud to oddíl umožňuje)

Přístup do Levitio portálu pro členy a rodiče z detailu akce (vlevo) a z e-mailu, který mohou rozeslat vedoucí (vpravo).

Portál pro členy a rodiče v zobrazení pro rodiče dvou dětí. Lze vidět akce na měsíc dopředu a každou z nich rozkliknout. Nezapomeňte si stránku uložit do záložek (CTRL+D).

4) Omluvení a nahlášení účasti dítěte na akci

Ukázka e-mailové pozvánky na výpravu. V e-mailu se zobrazují základní informace, pro další informace a možnost potvrzení a omluvení účasti je přejít do portálu kliknutím na modré tlačítko.

Aby mohli vedoucí efektivně plánovat (nakoupit jízdenky a jídlo, zvolit chatu, připravit pro děti program), potřebují dopředu vědět, kdo pojede. Proto zasílají pozvánky na akce, ve kterých mimo všech potřebných informací můžete své děti přihlásit nebo omluvit.

V e-mailu klikněte na modré tlačítko „Potvrdit či omluvit účast“, které vás navede do webového rozhraní. V něm můžete dítě nahlásit (a také vyplnit doplňující otázky vedoucích), nebo dítě omluvit (a zvolit důvod).

Někdy mívají akce termín potvrzení účasti, po jehož uplynutí již nyní možné volbu změnit.

Webové rozhraní pozvánky na výpravu (v zobrazení pro dvě děti), ve kterém je možné děti nahlásit anebo omluvit. Lze měnit až do uzavření.

Takto vypadá celá pozvánka na akci, ve které vidíte důležité informace, můžete nahlásit/omluvit účast vašich dětí nebo použít QR platbu k zaplacení. Vidíte také kontakt na odpovědného vedoucí/ho. Sekce označené hvězdičkou () nemusíte vidět, záleží na nastavení oddílu.*

5) Zpětná vazba & hlasování

Vedoucí vás mohou skrze e-mailovou zprávu vyzvat k hlasování, nebo k ohodnocení výpravy. Jsou to velmi důležité informace pro fungování a chod oddílu, protože díky nim mohou vedoucí oddíl směřovat směrem, který je podle vás správný. Hlasovat lze např. o termínech nebo novém vybavení, zpětná vazba je užitečná především (ale nejen) u malých dětí, které na výpravě nemusí říct, jak se jim to líbilo.

Zobrazení e-mailu s prosbou o hodnocení (zpětnou vazbu) a hlasování. Tlačítka vždy vedou na náš portál.

Takto může vypadat hlasování na webovém portále, oranžově jsou označeny možnosti, za které rodič hlasoval.

Časté otázky

  • Mohu si stáhnout aplikaci do telefonu? Pro rodiče zatím tuto možnost nenabízíme. Ale plánujeme to! 🙂
  • Můžu aplikaci podpořit? Jistě! Ačkoli oddíly za předplatné aplikace platí, cena je nastavena pro neziskové organizace velmi vstřícně a provoz tedy dotují zakladatelé projektu. Pokud jej chcete podpořit, můžete přispět skrze portál Buy me a coffee. Můžete se také stát parťák projektu (zejména firmy/nadace), v takovém případě můžeme sepsat darovací smlouvu.
  • Jiný dotaz? Napište nám na podpora@levitio.com. Spolu to vyřešíme a třeba váš dotaz i dopíšeme do příští verze!

Aby mohli vedoucí svou energii soustředit na děti. Levitio.