Úkolovník

Naposledy upraveno:

Oddíl > Úkoly nebo Oddíl > akce > úkoly
Úkoly ti zajistí jen pomocí tabulí, sloupců a karet jasný přehled o tom, kdo co dělá a co je třeba udělat. Pomůže ti udržet si pořádek v úkolech a také usnadní spolupráci s ostatními. Úkolovník můžeš využít například při plánování oddílového roku, rozdělení práce při údržbě klubovny nebo třeba naplánování obsahu na sociální sítě. Věříme, že najdeš i spoustu dalších záležitostí při kterých ti úkolovník pomůže.

Tabule

Tabule představuje místo ke sledování informací – určené často pro velké projekty například jako jsou tábory nebo třeba pro údržbu klubovny. Tabule je základním prvkem úkolů, kde si můžete zorganizovat úkoly do seznamů – a především spolupracovat s ostatními.

Vytvoření tabule

První tabuli vytvoříš kliknutím na “Vytvořit úkolovník” a poté stačí jen danou tabuli pojmenovat. Minimální počet znaků pro jméno tabule jsou 3 znaky a maximum je 100 znaků. Pak stačí kliknout na “Uložit”. Vytvoří se ti první tabule úkolů v oddíle.

Další tabule vytvoříš tak, že klikneš na “ + “ a novou tabuly pojmenuješ (minimální počet znaků pro jméno tabule jsou 3 znaky a maximum je 100 znaků) a pak dáš uložit. Řazení tabulí je od nejnovější (zleva) po nejstarší (bude nejvíce vpravo).

Práce s úkolovníky – úprava sloupců

U akcí není třeba vytvářet tabule, jelikož u akcí vždy pracujete pouze s jednou tabulí.

Seznamy úkolů – sloupce

Seznamy úkolů slouží k uspořádání úkolů – nebo informací – v různých fázích. Seznamy úkolů lze použít k vytvoření průběhu plnění úkolu, v rámci kterého se karty přesouvají jednotlivými kroky procesu od začátku do konce, nebo k jednoduchému uchovávání a sledování nápadů a informací. Počet seznamů úkolů, které můžete přidat na tabuli, je omezen na 100 sloupců, ale můžeš si je uspořádat jak chceš.

Nový seznam úkolů – vytvoření sloupce

Pokud máš vytvořenou tabuly můžeš se pustit do tvoření seznamů úkolů. Seznamy úkolů vytvoříš jednoduše stačí jen kliknout na “Přidat nový seznam úkolů”. Potom už stačí daný seznamy úkolů pojmenovat a kliknout na “Uložit”. Pamatuj, že minimální počet znaků pro jméno seznamu úkolů jsou 3 znaky a maximum je 100 znaků.

Pokud klikneš na tři tečky “⋮” u seznamu úkolů – sloupce, můžeš ho přejmenovat nebo ho smazat.

Úkoly – karty úkolů

Nejmenší, ale nejpodrobnější jednotkou na tabuli je úkol. Úkoly mohou představovat jednotlivé nápady nebo informace. Úkol může být úplně cokoliv, například napsání příspěvku na blog, nebo něco, co si potřebujete zapamatovat, například oddílové zásady ohledně práce s dospělými.

Nový úkol – vytvoření karty

Nový úkol vytvoříš jednoduše. Stačí kliknout na tlačítko „Přidat“ pod jakýmkoli seznamem úkolů a pojmenovat ho, například „Úklid kuchyňky“ nebo „Napsat příspěvek na blog“.

Na jednotlivé úkoly můžeš kliknout a přizpůsobit si je tak, aby obsahovaly různorodé užitečné informace.

  • Můžeš je přejmenovat (červená šipka)
  • Napsat popis k danému ůkolu (zelená šipka) – není určen pro vkládání obrázků
  • Můžeš zapnout podúkoly – jedná se o checklist, kde si můžeš odškrtávat splnění různých částí úkolu. Například při úklidu kuchyňky, tam může být dopsáno: umýt dřez, zorganizovat příbory apod. (zelená šipka)
  • Zadat datum splnění úkolu – pokud bude po splněném datumu, datum zčervená (hnědá šipka)
  • Přidat uživatele k úkolu (fialová šipka)
  • Nastavit barvu úkolu (růžová šipka)
  • Smazat daný úkol (svítivě zelená šipka)
  • Uložit změny v úkolu – pokaždé když něco změníš v úkolu musíš to uložit jinak se změny neuloží (modrá šipka)

Přetahováním úkolů mezi seznamy úkolů znázorníš průběh práce. Počet úkolů, které můžete přidat do jednoho seznamu je omezen na 150.